Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt kampt met terugval

 

Crisis

De stijgende lijn in de eerste zes weken in de ict-vacaturemarkt heeft niet door weten te zetten in week zeven en acht. Met 3759 nieuw verschenen online ict-vacatures daalde het aanbod met 10 procent ten opzichte van de twee weken ervoor. Reden voor de daling is de voorjaarsvakantie die in deze periode in heel Nederland was.

In bijna alle functiecategorieën werden er minder online vacatures geteld. Alleen bij de ict-managers was er 8 procent groei en de functioneel beheerders scoorden stabiel met welgeteld één vacature meer dan in week vijf en zes. Ict-management is hiermee de enige functiecategorie die in 2012 nog geen daling in het vacatureaanbod heeft laten zien.

Bij de grotere vier functiegroepen deden dus alleen de functioneel beheerders het goed. Naar de developers, consultants en systeembeheerders was er respectievelijk 15, 11 en 3 procent minder vraag. De helpdesk, projectmanagers en overige ict-functies deden het al niet beter met dalingen van respectievelijk 2, 15 en 20 procent.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op negentien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 5Week 6Week 7Week 8Week 5+6Week 7+8Scoringspercentage week 7+8 t.o.v. 5+6
Development7597246995651483126485
Consultancy47651340647598988189
Functioneel beheer295289294291584585100
Systeembeheer20916920116637836797
Helpdesk13012512812325525198
Overige ict-functies1211041057622518180
Projectmanagement8676528516213785
Ict-management384148377985108
Starters algemeen593514857
Totaal21192050193618234169375990

Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4434468). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×