Managed hosting door True

Banometer: ICT-vacaturemarkt blijft groeien

 

groei cijfers vergrootglas grafiek

Opnieuw telt de Nederlandse online vacaturemarkt voor ict-functies meer nieuwe advertenties. Na een hogere opening en een toename, groeit ook in week vijf en zes het aantal nieuw verschenen vacatures. In deze twee weken verschenen er 4169 nieuwe vacatures online.

Eigenlijk alle functiecategorieën deden het de afgelopen twee weken goed, behalve de consultants en starters. Dit was op zich wel te verwachten na een extreem hoge score voor beide groepen in week drie. Met 989 nieuwe consultancyvacatures, was er uiteindelijk 4 procent minder vraag dan in week drie en vier.

Procentueel gezien werd de grootste groei gerealiseerd bij de projectmanagers. Binnen deze groep werd 19 procent meer banen aangeboden. Daarna volgt de helpdesk met 11 procent, met in zijn kielzog de functioneel beheerders en de categorie overig met beide 9 procent. Binnen de grootste groep, development, werden er 8 procent meer nieuwe vacatures geplaatst en bij systeembeheer 2 procent meer. Binnen ict-management bleef de vraag gelijk.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op negentien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 3Week 4Week 5Week 6Week 3+4Week 5+6Scoringspercentage 5+6 t.o.v. 3+4
Development71065975972413691483108
Consultancy593435476513102898996
Functioneel beheer271266295289537584109
Systeembeheer191178209169369378102
Helpdesk111118130125229255111
Overige ict-functies10898121104206225109
Projectmanagement68688676136162119
Ict-management512838417979100
Starters algemeen28959371438
Totaal213118592119205039904169104
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4407849). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

En hoe verhoudt dit zich tot het artikel van de ING waarin staat dat de IT dienstverlening op een lager pitje is komen te staan?

En hoeveel van die vacatures zijn spookvacatures die nooit ingevuld gaan worden? Ik weet er zowieso al 39...

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×