Managed hosting door True

Banometer: Topstart vacaturemarkt krijgt vervolg

 

Duimen

Na een geweldige opening van 2012 zijn er ook in week drie en vier weer meer nieuwe ict-vacatures geregistreerd. Met in totaal 3990 nieuwe vacatures in negentien verschillende ict-jobboards werd er 17 procent meer vacatures geteld dan de eerste twee weken van het nieuwe jaar. In alle gedefinieerde functiegroepen was er meer vraag.

Procentueel de grootste groeiers zijn de consultants en de starters. In de eerste groep werden er 27 procent meer nieuwe banen aangeboden. Developers, functioneel en systeembeheerders volgen op respectabele achterstand met respectievelijk 21, 11 en 10 procent meer nieuwe ict-vacatures. Ook op managementvlak werden er meer nieuwe ict-vacatures geteld, alleen in de categorie overig was er 1 procent daling te zien.

Opvallend is de groeiende vraag naar starters. Waar er normaal gesproken enkele nieuwe vacatures hiervoor wekelijks worden uitgegeven, zien we in 2012 dat bedrijven steeds meer op zoek zijn naar schoolverlaters. Voorlopig hoogtepunt is week drie, toen werden er maar liefst 28 vacatures uitgegeven voor de algemeen starters.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op negentien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 1Week 2Week 3Week 4Week 1+2Week 3+4Scoringspercentage 3+4 t.o.v. 1+2
Development57655871065911341369121
Consultancy3854275934358121028127
Functioneel beheer244239271266483537111
Systeembeheer171165191178336369110
Helpdesk119106111118225229102
Overige ict-functies981101089820820699
Projectmanagement49786868127136107
Ict-management383051286879116
Starters algemeen752891237308
Totaal168717182131185934053990117

Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4378823). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

De uitslag van de barometer verbaast ons niet. Ondanks alle negatieve berichtgevingen over de economie en de arbeidsmarkt zien ook wij, ICT Career werving & selectie in de ICT, een steigende vraag naar ICT professionals. Een sterke steiging naar starters zien wij niet direct maar dat kan ook het gevolg zijn van een iets andere behoefte in deze van onze klanten. De toename in de behoefte aan developers nemen ook wij waar. Wat opvallend is dat ook wij een steiging waarnemen in ICT managementrollen als ook in de functie van Systeembeheerders.
Groeten Karst Dollekamp ICT Career

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×