Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt sluit 2011 in mineur af

 

De online vacaturemarkt voor ict-banen heeft 2011 in mineur afgesloten. Een slechte laatste week is gebruikelijk, maar in week 51 en 52 kwamen er maar liefst 23 procent minder nieuwe ict-banen beschikbaar. Alleen op managementniveau bleef het aanbod overeind. Zo was er evenveel vraag naar ict-managers en waren er 20 procent meer nieuwe vacatures voor projectmanagers.

Elk jaar is er in week 52 beduidend minder vraag naar nieuwe ict'ers, maar 2011 sloot het jaar wel erg slecht af. In totaal kwamen er in de laatste week van afgelopen jaar 520 nieuwe vacatures beschikbaar. Dit is ruim de helft minder dan er gemiddeld in een normale week verschijnen. Week 51 deed het met 925 nieuwe vacatures dan eigenlijk nog wel goed.

De projectmanagers deden het in week 51 erg goed. De developers daarentegen deden het in die week opvallend slecht. In week 52 presteerden alle functiecategorieën ondermaats. In de laatste twee weken werden er slechts 386 nieuwe developers gezocht, een daling van 37 procent ten opzichte van de twee weken ervoor. Naar consultants was 6 procent minder vraag en beide beheergroepen kampten met 27 procent minder vacatures.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 49Week 50Week 51Week 52Week 49+50Week 51+52Scoringspercentage  51+52 t.o.v. 49+50
Development31729723914761438663
Consultancy21917320916139237094
Functioneel beheer1621841817134625273
Systeembeheer10682865118813773
Helpdesk7277893914912886
Overige ict-functies515447251057269
Projectmanagement351445144959120
Ict-management192029103939100
Starters algemeen31024250
Totaal9849029255201886144577
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4352855). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×