Managed hosting door True

Banometer: Vraag naar functioneel beheerder daalt

 

De vraag naar functioneel beheerders is in week 47 en 48 met 22 procent gedaald ten opzichte van de twee voorafgaande weken. De afgelopen drie weken was er week op week minder vraag naar deze functiegroep in de online vacaturemarkt. Overall was er de afgelopen twee weken 2 procent minder vraag naar ict'ers, wat goed is voor 1971 nieuwe online vacatures.

Net als naar de functioneel beheerders was er ook minder vraag naar developers (-5 procent), systeembeheerders (-2 procent), helpdeskmedewerkers (-4 procent) en ict-managers (-8 procent). De projectmanagers deden het juist weer opvallend goed met 36 procent meer nieuwe vacatures in de verschillende online jobboards.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 45Week 46Week 47Week 48Week 45+46Week 47+48Scoringspercentage 47+48 t.o.v. 45+46
Development32528026630760557395
Consultancy241258196303499499100
Functioneel beheer17018317214035331288
Systeembeheer9812010111221821398
Helpdesk6063546412311896
Overige ict-functies4444406788107122
Projectmanagement323842537095136
Ict-management30212720514792
Starters algemeen325257140
Totaal1003100990310682012197198

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4315252). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

Het komt door Offshoreis en is geen probleem, zet er alleen belasting op dat de kosten hoger zijn dan hier en noem het offshore of Inda belasting. Dan heeft de schatkist hier ook wat aan en bedenken werkgevers zich wel tien keer. Dit moet uiteindelijk Europese ingevoerd worden (Binnen de Europese Unie niet uiteraard.) Dit geld niet alleen voor India maar voor alle lage loon landen (voorkomt gelijk uitbuiting) Uiteindelijk krijgen we dan weer extra werkgelegenheid zelfs in crisistijd en is beter voor onze economie.

@Wim

Met zo'n Offshore belasting verlies je de concurrentiestrijd uiteindelijk toch. Bedrijven gaan zich desnoods offshore vestigen.

Vraag naar Functioneel Beheerders is het sterkst gedaald volgen het artikel. Dat wordt nu net als laatste uitbesteed, omdat direct contact met Business juist daar noodzaak is.

Sander waar haal je die gegevens vandaan ?
Als zo ongeveer het hele ict bestand inkakt (morgen zoeken we weer een hoop mensen) Wat moeten die projectmanagers dan nog doen ?

@Mauwerd

Persoonlijk heb ik er niets op tegen als die bedrijven dan ook daadwerkelijk daar voor kiezen, want dat zou ruimte creeeren voor nieuwe start-ups. Het probleem is dat deze bedrijven zich juist niet offshore vestigen. Immers hier zitten de interessante klanten. Men wil wel de goedbetalende klanten van hier, maar niet het dure personeel. En dat punt kaart Wim hier terecht aan.

Het oude cliché dat je dan maar moet concurreren met meer toegevoegde waarde blijkt niet meer dan een loze mantra vandaag de dag. Op dit moment gaan bedrijven voornamelijk voor de minimumprijs en zijn zaken als kwaliteit, service, veiligheid etc. van ondergeschikt belang. Misschien dat die ooit weer gaan prevaleren, maar dan is de schade aan de industrietak hier al een feit. Nu al studeert geen mens techniek meer en is er geen instroom meer in deze sector. Nog even en dan is de ICT-er met zijn PC nog slechts te vinden op een oude ambachten festival, tussen de mandjeswevers en palingrokers.

Henk en Ingrid : doorsnee Nederlands gezin?
Wim en Kees : doorsnee Nederlandse automatiseerder ? ;-)

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×