Managed hosting door True

Banometer: Online vacaturemarkt kabbelt voort

 

De online markt voor ict-vacatures is in week 41 en 42 iets gekrompen ten opzichte van de twee weken voorafgaand. Net als het totaal was er ook 1 procent minder vraag naar ontwikkelaars. Er was sowieso minder vraag naar nieuw personeel bij de traditionele top vier van ontwikkelaars, consultants, functioneel beheerders en systeembeheerders. Er was alleen groei in helpdeskfuncties, bij projectmanagers en in de categorie overig.

De verschillende waren klein ten opzichte van week 39 en 40. De plusjes konden er net niet voor zorgen dat de kleine minnetjes geneutraliseerd werden. Zoals gebruikelijk was er het meeste vraag naar ontwikkelaars, 582 nieuwe vacatures verschenen in de verschillende online jobboards. Dit is slechts acht vacatures minder dan de twee weken ervoor. De consultants doken met 499 net onder de vijfhonderd, een daling van 7 procent. De projectmanagers scoorden opvallend goed met een groei van 55 procent. In absolute aantallen betekende dit 101 nieuwe vacatures ten opzichte van de 65 in week 39 en 40.

In totaal verschenen er in week 41 en 42 1992 nieuwe ict-vacatures online. Dit was 1 procent minder dan de 2018 vacatures van twee weken eerder.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 39Week 40Week 41Week 42Week 39+40Week 41+42Scoringspercentage 41+42 t.o.v. 39+40
Development27032026531759058299
Consultancy26727024625353749993
Functioneel beheer15118317515033432597
Systeembeheer10882908819017894
Helpdesk53665378119131110
Overige ict-functies52576261109123113
Projectmanagement2837465565101155
Ict-management32292525615082
Starters algemeen582113323
Totaal966105296410282018199299
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4251739). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 
Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×