Managed hosting door True

Banometer: Vraag naar ICT'ers zwakt af

 

De vraag naar ict'ers is in week 33 en 34 van 2011 met 7 procent gedaald ten opzichte van de twee weken ervoor. Er was alleen meer vraag naar systeembeheerders en helpdesk-medewerkers; voor de overige functiecategorieën verschenen er minder vacatures online. In totaal verschenen er 1838 nieuwe ict-vacatures bij de verschillende jobboards.

Bijna over de hele linie werden er minnen genoteerd, behalve bij de systeembeheerders en helpdesk-medewerkers. Voor die functiegroepen werden respectievelijk 16 en 18 procent meer nieuwe vacatures geplaatst. Bij alle overige groepen was er minder vraag naar nieuwe mensen, met de ict-managers als absoluut dieptepunt. Daar was maar liefst 21 procent minder vraag in vergelijking met week 31 en 32.

Bijna traditiegetrouw was er het meeste vraag naar respectievelijk ontwikkelaars (513), consultants (478) en functioneel beheerders (316). De systeembeheerders volgen met 171 nieuw verschenen vacatures, gevolgd door 164 nieuwe helpdesk-fuuncties.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online vacaturemarkt

FunctiecategorieWeek 31Week 32Week 33Week 34Week 31+32Week 33+34Index
Development26726925725653651396
Consultancy26128124023854247888
Functioneel beheer14823417514138231683
Systeembeheer66829378148171116
Helpdesk76638975139164118
Overige ict-functies39574247968993
Projectmanagement39232927625690
Ict-management18341922524179
Starters algemeen4746111091
Totaal91810509488901968183893
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4139484). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

Toch jammer dat Computable de functie systeemtester nog steeds niet kent.

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×