Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt krimpt iets

 

De online vacaturemarkt voor ict’ers is in week 23 en 24 5 procent gekrompen ten opzichte van de twee weken daarvoor. De daling was niet merkbaar voor projectmanagers, systeembeheerders en starters. Naar deze functies was juist meer vraag. In totaal verschenen er 2178 nieuwe vacatures online.

Opvallend was de grote vraag naar projectmanagers in week 23. Dit was met 101 nieuwe vacatures bijna een verdubbeling in vraag ten opzichte van week 22. In totaal werden er in week 23 en 24 187 nieuwe projectmanagers gezocht.

De twee grootste functiecategorieën, de developers en consultants, werden allebei geconfronteerd met 11 procent minder nieuwe vacatures. De functioneel beheerders wisten met 339 vacatures precies evenveel te scoren als twee weken eerder. Er was in week 23 en 24 21 procent meer vraag naar systeembeheerders.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 21Week 22Week 23Week 24Week 21+22Week 23+24Index
Development34526728825861254689
Consultancy30527127523557651089
Functioneel beheer191148193146339339100
Systeembeheer1136511799178216121
Projectmanagement855710186142187132
Helpdesk8973626516212778
Overige ict-functies565058411069993
Niet-ict615153431129686
Ict-management34321920663959
Starters algemeen42910619317
Totaal12851016117510032301217895

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/4012414). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees meer over



Lees ook


 

Reacties

En voor hoeveel procent van de werkelijke arbeidsmarkt kloppen deze gegevens?

Vacatures

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×