Managed hosting door True

Banometer: Minder vraag naar beheerders

De online vacaturemarkt voor ict'ers is in week negentien en twintig van 2011 iets afgenomen. In totaal werden er 2272 nieuwe vacatures in de verschillende jobboards geteld. De twee weken daarvoor waren er 2349, een afname dus van 3 procent. De daling werd vooral veroorzaakt door minder vraag naar functioneel- en systeembeheerders.

Met het verschijnen van 366 nieuwe online vacatures voor functioneel beheerders was naar hen 9 procent minder vraag naar dan in week zeventien en achttien. De vraag naar systeembeheerders daalde zelfs met 16 procent naar 173. Over de hele linie was er de meeste vraag naar developers, naar hen was zelfs 3 procent meer vraag. Ook was er met 54 nieuwe vacatures meer vraag naar ict-managers, een stijging van 4 procent ten opzichte van de twee weken ervoor.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures

FunctiecategorieWeek 17Week 18Week 19Week 20Week 17+18Week 19+20Index
Development286316304316602620103
Consultancy257278256281535537100
Functioneel beheer19520717818840236691
Projectmanagement91105899919618896
Systeembeheer93114769720717384
Helpdesk8862737515014899
Overige ict-functies51493964100103103
Niet-ict36563136926773
Ict-management331931235254104
Starters algemeen3106101316123
Totaal11331216108311892349227297
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.