Managed hosting door True

'Vraag naar systeembeheerders groeit'

 

De online vacaturemarkt heeft te maken met een klein dipje. In week dertien en veertien werden er 5 procent minder nieuw verschenen vacatures geteld ten opzichte van de twee weken ervoor. Uiteindelijk werden er 1915 nieuwe ict-vacatures geteld. In bijna alle functiegroepen was er minder vraag naar nieuwe mensen, maar de systeembeheerders deden het opvallend goed. Met 190 nieuwe online vacatures was er 19 procent meer vraag in deze functiegroep.

Naast meer vraag naar systeembeheerders, was er ook iets meer vraag naar consultants en projectmanagers. In alle overige functiegroepen was er minder vraag. De ict-managers spanden hierin de kroon: de zoektocht naar deze functies daalde met maar liefst 39 procent.

De voorgaande weken werd er in de online vacaturemarkt het meest gezocht naar developers, maar in week dertien en veertien werd er met 523 nieuwe vacatures het meest gezocht naar ict-consultants. Dit waren overigens slechts drie vacatures meer dan de developers. Opvallend is dat er in 101 vacatures expliciet naar SAP-consultants gevraagd wordt. Ook ging het in 27 gevallen om businessanalisten. Bij de vacatures binnen de functiegroep systeembeheer werd er in twintig gevallen gezocht naar senior medewerkers.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

FunctiecategorieWeek 11Week 12Week 13Week 1411+1213+14Index
Consultancy273247261262520523101
Development31726725826258452089
Functioneel beheer16820318816937135796
Systeembeheer96639397159190119
Helpdesk8069547714913188
Projectmanagement414534558689103
Non-ict46282631745777
Ict-management21351618563461
Starters algemeen8977171482
Totaal10509669379782016191595
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/3899537). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees ook


 

Reacties

interessante ontwikkeling: aan de ene kant lezen we dat er minder behoefte zal ontstaan aan systeembeheerders omdat alles in de "cloud" zal gaan draaien
En nu lees je dat er meer vraag naar is

Wellicht leuk om hier eens in te duiken

@PaVaKe de vakterm voor dit fenomeen is 'de gebakken lucht factor'

Ik merk dat veel bedrijven tegenwoordig vacatures uitzetten voor "Consultants" en dan vooral technisch hands-on en support werk beschrijven/vragen. Zet het beeld toch een beetje scheef.

Idee zal zijn dat op de wat langere termijn minder technisch beheerders nodig zouden zijn, omdat beheer efficienter kan met als extreme vorm de cloud. Op de iets kortere termijn heb je conjunctuurinvloeden en de markt trekt weer een beetje aan.

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.