Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt verandert niet

De online vacaturemarkt voor nieuwe ict-functies is in week elf en twaalf van 2011 nagenoeg onveranderd gebleven ten opzichte van de twee voorafgaande weken. Op het gebied van development, projectmanagement en de helpdesk was er een stijging in het aantal nieuwe vacatures te zien, er was minder vraag naar consultants, ict-managers en systeembeheerders.

In week elf en twaalf van 2011 werden er in totaal 86 nieuwe ict-vacatures voor projectmanagers gesignaleerd. Deze stijging met 9 procent is een positief signaal. De komende tijd gaan er blijkbaar meer nieuwe projecten gestart worden, wat verder herstel van de markt zou betekenen.

Developers

Met 149 nieuwe online vacatures, een toename van 34 procent, steeg de vraag naar helpdeskmedewerkers het meest. In de weken elf en twaalf was er het meeste vraag naar developers. Op de verschillende online jobboards verschenen 584 nieuwe vacatures, een stijging van 5 procent ten opzichte van week negen en tien. Het gat naar de nummer twee, de consultants, was voor de verandering eens groot. Er werden in totaal 520 nieuwe consultants gezocht, een daling van 5 procent.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

FunctiecategorieWeek 9Week 10Week 11Week 12Week 9+10Week 11+12Index
Development284270317267554584105
Consultancy27227527324754752095
Functioneel beheer180188168203368371101
Helpdesk51608069111149134
Ict-management32442135765674
Non-ict50254628757499
Projectmanagement483141457986109
Starters algemeen21989211781
Systeembeheer94113966320715977
Totaal105410791109102221332131100
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.