Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt trekt iets aan

Dit artikel delen:
vacature

Er zijn in week negen en tien van 2011 iets meer nieuwe ict-vacatures online verschenen. Met 2133 nieuwe advertenties werden er dertig nieuwe vacatures meer op internet gespot. De marginale stijging van 1 procent ten opzichte van week zeven en acht van 2011was vooral te danken aan typische ict-functies. Op het vlak van development en functioneel beheer werd een duidelijke stijging gesignaleerd; in de functiecategorieën consultancy, helpdesk en projectmanagement was er minder vraag naar nieuw personeel.

Binnen de functiecategorie functioneel beheer was er vooral vraag naar functioneel beheerders en applicatiebeheerders. Voor beide functies werden zowel junior-, medior- als senior-kandidaten gezocht. Met een stijging van 12 procent ten opzichte van week zeven en acht deed deze categorie het goed. Procentueel gezien was het echter niet de best scorende categorie. Op het vlak van ict-management werden er twee keer zoveel nieuwe vacatures via internet aangeboden en met 21 nieuwe starterfuncties liet deze categorie een stijging van 163 procent zien. Er werden in totaal 4 procent meer nieuwe ontwikkelaars gezocht.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures 2011

FunctiecategorieWeek 7Week 8Week 9Week 10Week 7+8Week 9+10Index
Development296236284270532554104
Consultancy26131227227557354795
Functioneel beheer164166180188330368112
Systeembeheer9710994113206207100
Helpdesk6458516012211191
Overig625540541179480
Projectmanagement43484831917987
Ict-management211732443876200
Non-ict39475025867587
Starters algemeen62219821263
Totaal105310501054107921032133101

x

Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn:

Dit artikel delen:

Reacties

Zou het ook idee zijn, om niet alleen het aantal vacatures te tonen, maar ook de ingevulde en de tijd die het duurde om een geschikt persoon te vinden?
Ik heb nl het vermoeden dat een aantal vacatures na verloop van tijd opnieuw geplaatst wordt.

@werkzoekende: Een aantal functies wordt helaas geplaatst zonder dat er ueberhaupt een functie is. Dat weet je toch? Te noemen:

Een vacature op de website, en het lijkt net alsof het goed gaat met ons.'

Een "wervende" advertentie van werving en selectie bureaus, die eerst kandidaten in hun bestand stoppen en dan pas gaan kijken of ze die daadwerkelijk kwijt kunnen.

Een vacature om UWV te overtuigen dat je niemand kunt vinden en echt die goedkope kracht uit het buitenland moet hebben.

Verder zijn jullie van Computable pas in week 7 begonnen met deze statistiek? Ik zou graag de verhouding zien met een langere tijd geleden. Vorig jaar of zo.

ik keek deze middag op www.werk.nl, selecteerde ict en limburg.

de ene helpdesk baan na de andere, 4 pagina's vol. maar goed, werk is werk, dus begin je met bellen en na de zoveelste detacheerder of uitzend bureau gebeldt te hebben bleek dat al deze geplaatste vacatures voor 3 bekende bedrijven waren.

op deze manier kan ik inderdaad wel aan veel vacatures komen.

ik denk als je de vacatures van uitzend en detacheerings bureau's eens weg laat, dat het aantal vacatures snel daalt. dat er meer geadverteerd word, betekend niet dat er meer werk is.

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.