Managed hosting door True

Banometer: Markt krimpt, systeembeheerder gewild

De aantrekkende banenmarkt in 2011 heeft zich niet weten voort te zetten in week zeven en acht. Na zes weken van groei werden er voor het eerst in 2011 minder nieuwe online ict-vacatures geteld ten opzichte van de twee voorafgaande weken. Met de 2103 nieuwe vacatures werd er 9 procent minder gescoord dan de 2318 in week vijf en zes. Opvallend pluspunt was de vraag naar systeembeheerders: daar was maar liefst 18 procent meer vraag naar dan twee weken eerder.

De groeiende vraag naar systeembeheerders was ook al te zien in week vijf en zes. Toen verschenen er nog 174 nieuwe vacatures online, in week zeven en acht waren dat er 206. Overall was er in week zeven en acht het meeste vraag naar consultants (573). Onder het kopje ‘Development' werden 532 nieuwe online vacatures geteld. Op het gebied van functioneel beheer zijn er 330 nieuwe ict-vacatures verschenen.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures 2011

FunctiecategorieWeek 5Week 6Week 7Week 8Week 5+6Week 7+8Index
Consultancy29928926131258857397
Development33030229623663253284
Functioneel beheer21319016416640333082
Systeembeheer898597109174206118
Helpdesk7586645816112276
Overig6260625512211796
Projectmanagement424343488591107
Non-ict594439471038683
Ict-management20222117423890
Starters algemeen446288100
Totaal11931125105310502318210391
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel delen:

Reacties

Dag Allemaal,

Als recruiter met als specialisme Systeem- / Netwerkbeheer is dit voor mij erg goed nieuws. Echter weet ik ook dat het woord Systeembeheerder erg breed is en ook niet direct duidelijk is tenzij je doorvraagt naar wat de werkzaamheden zullen zijn.

Ik vraag me af hoe jullie daar over denken. Zien jullie een bepaalde trend, niche die erg gewild is of zijn jullie van mening dat de focus op zeer breed inzetbare techneuten is die deze markt domineren.

Ben benieuwd naar jullie reacties.

Doorgaans is een systeembeheerder ook een breed inzetbare techneut. Tenminste wordt hij/zij wel vaak voor 'misbruikt'.

Wat is het nut ervan om in een "ICT Banen overzicht", een functiecategorie "non-ict" op te nemen?

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.