Managed hosting door True

Banometer: Engineer domineert banenmarkt

 

In de vijfde en zesde week van 2011 is de online vacaturemarkt voor ict'ers verder aangetrokken. Bij de verschillende vacaturewebsites verschenen in totaal 6 procent meer nieuwe advertenties dan in week drie en vier, waarbij het totaal van nieuw verschenen vacatures op 2318 uitkwam. Vooral was er meer vraag naar ontwikkelaars en dan specifiek software- en netwerk engineers. Onder de functioneel beheerders werden vooral test enigineers gezocht.

In week drie en vier van 2011 was er vooral vraag naar consultants, maar die vraag daalde licht met 1 procent. Er was 8 procent meer vraag naar development-functies waardoor deze groep met 632 nieuwe vacatures de grootste groep was. Development was procentueel niet de grootste stijger. Er was 10 procent meer vraag naar functioneel beheerders (en dan vooral naar test engineers en testers), 31 procent meer vraag naar systeembeheerders en ook 31 procent meer vraag naar helpdesk-medewerkers. Toch werd de grootste groei gerealiseerd in de niet-ict-functies. In totaal was er 43 procent stijging in dit vacatureaanbod. Er was vooral vraag naar account managers (ict, software en online).

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures 2011

FunctiecategorieWeek 3Week 4Week 5Week 6Totaal 3+4Totaal 5+6Index
Development295290330302585632108
Consultancy33226029928959258899
Functioneel beheer202163213190365403110
Systeembeheer70638985133174131
Helpdesk81427586123161131
Overige8361626014412285
Non-ict4032594472103143
Projectmanagement436642431098578
Ict-management14392022534279
Starters algemeen644410880
Afstudeer/stage0100100
Totaal116610211193112521872318106
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel is afkomstig van Computable.nl (https://www.computable.nl/artikel/3789934). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees ook


 

Reacties

Bedankt voor deze tip, ik ben Engineer, en zit zonder werk. (Ja, ik ben werk-zoekende.)
Dus wie o waar kan ik werken?
Ik wil zo graag werken!
Joehoe! Werkgever waar ben je..????

Nou dat van die OCOM die 50 on-in-gevulde vacatures heeft, is ook blaaskaak-praat, op hun site staan zo'n 8 vacatures dus waar hebben we het over...?
By the way, ik zoek ook werk! En ja, ik ben ook Engineer.

En waarom heb ik dan geen werk?
Waar zijn dan die 'vacatures' ??????????
Weer een hoop Bla-bla praatjes hier hoor!

Het zou meer helderheid aan banenzoekers verschaffen als de cijfers wat meer detail zouden hebben. In welke leeftijdscategorie is er meer vraag naar engineers, in welke salariscategorie moeten banenzoekende engineers denken? In welke regio komen deze stijgende cijfers voor, etc.

Overigens: functioneel beheer is niet gelijk aan testen.

@Mark-Peter en Engineeer

Nou ik wil niet lullig doen, maar mijn linkedin profiel wordt de afgelopen 3 maanden behoorlijk gespamt met verzoeken om te solliciteren (engineer/systeembeheer en werkplekbeheer). Zelfs 1x een directe aanbieding gehad!

Wellicht een tip om een profiel te maken die opvalt bij potentiele werkgevers? Ik zoek geen baan, maar krijg ze wel aangeboden! Slechts 5 jaar ervaring.

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.