Managed hosting door True

Banometer: Vacaturemarkt trekt verder aan

In de derde en vierde week van 2011 heeft de vacaturemarkt zich verder hersteld. Op de verschillende online jobboards werden 2187 nieuw geplaatste ict-vacatures gespot. Dit is 8 procent meer dan de in eerste twee weken van 2011, waarin 2028 nieuwe vacatures online verschenen. Week drie telde uiteindelijk 1166 nieuwe vacatures, week vier eindigde met 1021 nieuwe banenkansen.

Net als de eerste twee weken van 2011 was er de meeste vraag naar ontwikkelaars en consultants. In week drie wonnen de consultants met 332 nieuwe vacatures tegenover 295 nieuwe developer-functies, in week vier waren de rollen omgedraaid: 290 developers tegenover 260 consultants. Opvallend was de stijging van de vraag ten opzichte van de eerste twee weken van 2011 naar projectmanagers (+33 procent) en starters (+11 procent). Naar systeembeheerders bleek ineens minder vraag te zijn; de vraag naar deze functie daalde met 12 procent in week drie en vier.

De Banometer toont het aantal nieuw verschenen ict-personeelsadvertenties per week op dertien recruitment websites. De gegevens zijn afkomstig van Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research.

Online ict-vacatures 2011

Functiecategorie2011-012011-022011-032011-04Totaal 1+2Totaal 3+4Index
Consultancy281289332260570592104
Development224325295290549585107
Functioneel beheer153186202163339365108
Overige4939836188144164
Systeembeheer7081706315113388
Helpdesk53668142119123103
Projectmanagement4438436682109133
Non-ict353440326972104
Ict-management232814395153104
Starters algemeen5464910111
Afstudeer/stageopdrachten1111100
Totale ict-markt93710911166102120282187108
Bron: Intermediair Arbeidsmarkt Analyse en Nielsen Media Research

Dit artikel delen:

Reacties

Grappig is dat er een uitspraak in de "Intermediair Arbeidsmarkt Analyse" wordt gedaan, over een periode die nog helemaal niet verstreken is:
2011-02 / 2011-03 / 2011-04.
Volgens mij heet dat "voorspellen" / "zien in de toekomst" / "waarzeggen".

Hebben jullie ook zo'n 'Glazenbol' thuis, heren?

Och - ik zie het al,
dat zijn geen maand nummers,
dat zijn week nummers,
die dingen die je apart moet aanvinken in Outlook,
om ze überhaupt te kunnen zien.

Ach, het zal wel aan mij liggen...,
ik wordt te oud voor die dingen.

Ik merk het ook, in 2009 en 2010 kreeg ik nauwelijks vacatures op mijn site of werden ze door de klanten on hold gezet. Dit jaar weer wel goede vacatures. Nu de goede ICT-ers nog.

Jerry, dan zou ik eens kijken in de databank van het UWV waar alle goede ICT-ers de afgelopen jaren in gebonjourd zijn. Het is een sprookje dat er geen goede ICT-ers zouden zijn. Je moet alleen op de goede plek zoeken. Waar wel al jaren een gebrek aan is, is spotgoedkope ICT-ers.

Marina, goede ICT'ers zijn over het algemeen niet werkloos (meer), dus wanneer ze in de database staan van het UWV, hebben we het dan over goede ICT'ers of ICT'ers?

Kul, dat goede ICT-ers niet werkloos zouden zijn. Goedkope en jonge ICT-ers die blijven nog wel aan de slag (totdat ze ook ingeruild kunnen worden voor goedkopere verweggistan krachten)
Juist goede ICT-ers die van de hoed en de rand weten en die zich niet als makke schapen c.q. marionetten laten ringeloren, die worden overal uitgekotst. Want, hoera voor het angelsaksische model (not), winst gaat boven alles. Mensen zijn slechts nummers in een database. Gel*l dat mensen als mensen behandeld worden en ECHT als human capital worden gezien en behandeld.

@Valentijn.
Ben het met EH eens. Als 'oudere' ICT'er stopt men simpel ineens met investeren in je. De jonkies krijgen voorrang, vooral als het over tijdvretende zaken gaat, want hun uurloon ligt nog (een tijdje) veel lager. Ook sputteren ze niet tegen als, om politieke redenen, een 'raar' pad wordt ingeslagen. Afijn, ik maak er verder geen woorden aan vuil.

@EH en @JP, wat zijn jullie functies binnen de ICT? Waar ik heen wil is een beeld krijgen van waar deze felle reacties komen. Jonkies krijgen voorrrang, maar dat zal alleen gelden voor support functies, lijkt me. En niet voor bijv. systeembeheer functies.

Het lijkt me dat als je de certificeringen op orde hebt, icm goede werkervaring, dat je dan wel aan de slag kunt.

@Valentijn: ik word vrijwel altijd uitgenodigd op functies waarop ik reageer. Men zegt, "dit is een uitstekende match op kwaliteiten, kennis en ervaring".
"oh, maar u bent al > 40 jaar " "Nee, dank u, geen belangstelling" En ZONDER dat er enige discussie over beloning en/of salaris heeft plaatsgevonden wordt je in de tweede ronde aan de kant gezet. Waarbij je nog blij mag zijn als je überhaupt een fatsoenlijke/oprechte reactie krijgt.

Zoals zo vaak al op computable en linkedin en andere media aangekaart is. Er wordt verschrikkelijk willekeurig en ongefundeerd op leeftijd gediscrimineerd!
Want die jeugdige HR-piepeltjes weten niet beter. En de zwaar in het zadel zittende manager vreest dat er aan z'n stoelpoten gezaagd gaat worden als er mensen met ECHTE (mensen)kennis binnenkomen. Dit is geen mening, maar helaas een ervaringsfeit.

Hi EH, het is een combinatie van kennis, ervaring en certificering. Indien jij als 40-jarige gekeken naar ervaring, kennis en certificeringen niet kan opboksen tegen jongere kandidaten, dan is het wellicht tijd voor freelance opdrachten? Ik denk even hardop mee hoor.

@Valentijn: waar ik niet tegen kan opboksen is de perceptie in de hoofden van 'managers' dat 40+ers duur zouden zijn, vaker ziek, etc. Terwijl dat gewoon NIET zo is.
Tegen al die andere, aantoonbare dingen, kan ik wel degelijk opboksen. Maar ondanks dat IT een exact vak is, kijkt men daar lang niet altijd naar. (daarom gaat het ook zo vaak mis met projecten omdat gevoel prevaleert boven verstand zegeviert, maar dat is een andere discussie)

Welke functie gaat het om? Ja, als je op je 40-ste nog werkplekbeheerder bent, heb je -eerlijk gezegd- een beetje de boot gemist. Eens? Indien het gaat om een sr. systeembeheer functie, of gelijk, dan is dit een ander verhaal.

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×
Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.